fbpx

0212 823 64 66  

İnlay Overlay Dolgular

İnlay – Overlay Dolgular Nedir ?

Dişlerin yivli bölgesine sığabilen ve söz konusu dişin kenarlarının üzerinden geçmeyen önceden kalıplanmış bir dolgudur. İlk olarak, yerel bir anestezik ile uyuşacaksınız ve daha sonra Karaca Aile Diş Hekimliği’ndeki diş hekimi, dişte olabilecek çürükleri temizlemek ve çıkarmak için dişe girecektir. Bu, dişin kenarlarını etkilemeyen çürüme veya yaralanma nedeniyle zarar gördükten sonra dişi sabitlemek için kullanılabilecek birçok restoratif yöntemden biridir.Doktor bir izlenim bırakacak ve daha sonra bu izlenimi kakmanın oluşturulacağı bir laboratuvara gönderecektir. Kakmalar, dişin gölgesine uyacak kompozit reçine veya porselenden oluşturulur. Neredeyse tamamen görünmez bir restorasyon olacak ve aynı zamanda çiğneme yüzeylerini onaracak. Dental kaplamalar tipik olarak kompozit veya amalgamdan oluşturulan standart dolgulardan daha güvenilir olabilir. Altın kaplamalar kullanılabilecek en uzun ömürlü ve pahalı malzemeler olarak kabul edilir.

Bir diş onlayı, dişin kenarını veya ısırma yüzeyini etkileyen daha pahalı hasar görmüş bir dişi sabitlemek için yapılan bir prosedürdür. Diş hekimi bir kez daha bölgeyi uyuşturacak ve çürüğü boşluktan çıkarmak için dişe doğru delecektir. Gösterim laboratuvara gönderilirken geçici bir onlay yerleştireceklerdir. Kalıcı dental onlay geldiğinde, diş hekimi geçici olanı kaldıracak ve son onley’i yerine yerleştirecektir.

Karaca Ağız ve Diş Tedavisi Merkezinde  İmplant Tedavisi, Diş Beyazlatma, Kanal Tedavisi, Lamina Porselen Kaplama,Ordodonti, İnlay – Overlay Dolgular ve Cene cerrahisi hizmetleri verilmektedir.

tr_TRTurkish
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?